Startuje unikátní soutěž ve FIFĚ MOL eCup

Svět esportu spatří nový projekt! Virtuální fotbalový pohár ve hře FIFA 20 nesoucí název MOL eCup, odstartuje už v polovině června. Jak samotný název napovídá, jedná se o virtuální podobu reálného fotbalového MOL Cupu, a fanoušci se mohou těšit na zapojení reálných fotbalistů i profesionálních gamerů.

„Cílem projektu je vytvořit esportovou aktivitu, která bude atraktivní nejen pro hráče, ale také pro fanoušky a naše partnery. Soutěž je otevřena široké veřejnosti a svým konceptem se blíží specifikům opravdového MOL Cupu – tedy, že i největší favorit může vypadnout s týmem z nižší soutěže,“ nastínil obrysy projektu Václav Kudrna, ředitel oddělení FAČR Group.

Začátek virtuálního poháru je naplánován na 18. června, kdy odstartují veřejné online kvalifikace, ze kterých hráči postoupí do play-off soutěže určené pro nejlepších 32 hráčů. Postupující si vyberou fotbalový klub, který budou reprezentovat, vyjma klubů z F:L či F:NL. Může se tedy stát, že do hlavní fáze postoupí týmy, hrající například I.A třídu.

Profesionální kluby z 1. a 2. fotbalové ligy mají možnost svého hráče, fotbalistu nebo gamera, nominovat rovnou do hlavní fáze, kde si to klasickým pohárovým pavoukem rozdají o trofej pro historicky prvního vítěze MOL eCupu, ale také o 60 000 Kč a další odměny od partnerů soutěže.

Svou účast v projektu potvrdilo jedenáct klubů z F:L a šest klubů z FN:L. Mezi nimi i ty nejsilnější fotbalové značky jako Sparta, Slavia, Plzeň či Baník. O vypjaté duely tak určitě nebude nouze. Z profesionálních fotbalistů se do turnaje zapojí například Vít Beneš (Olomouc), Matěj Helešic (Opava) či Antonín Růsek (Brno). Ty nejatraktivnější zápasy každé fáze play-off budou mít fanoušci možnost sledovat prostřednictvím živých streamů.

,,Jsem rád, že v Česku vznikla další profesionální soutěž ve FIFĚ. Líbí se mi její koncept. Věřím, že za Viktorku potvrdíme roli favorita a porveme se o titul, uvedl jeden z nejúspěšnějších hráčů FIFY 20 Lukáš ,,T9Laky” Pour z Viktoria Plzeň esports.

Vyvrcholení MOL eCupu je naplánováno na 19. Července. Uvidíme překvapení v podobě vítězství menšího klubu, nebo se z triumfu bude radovat některý z českých velikánů? Na tuto otázku si fanoušci počkají do začátku července. Jedno je ale jisté, virtuální pohár nabídne široké veřejnosti atraktivní duely, které budou bavit!

(Visited 145 times, 1 visits today)

You might be interested in