Nové myši Hama uRage nabízí bohatou výbavu a široké možnosti přizpůsobení za příznivou cenu

Výrobce Hama nabízí svoje herní myši pod značkou uRage již nějaký čas a uvedením drátové uRage Reaper 900 a bezdrátové Reaper 1000 Unleashed se do toho značka pořádně opřela. Obě myši mají mnohé společné a za příznivé ceny nabídnou opravdu hodně. Myši si krátce představíme a poradíme, pro jakou se rozhodnout.

Na první pohled je dost těžké myši rozeznat. Obě totiž využívají stejný design. Jsou 100 % symetrické, takže postranní tlačítka najdeme na obou stranách, což je zvlášť super zpráva pro leváky, kteří jinak musí počítat s výrazně chudší nabídkou do ruky padnoucích myší.

Povrch myší je tvořen příjemným matným plastem, který se velmi dobře drží v ruce a zároveň nezachytává otisky. Dále tu máme kolečko a nad ním ještě přepínač DPI. Celkem standardní výbava. 

V čem ale tyto myšky ční nad konkurenční výrobky je možnost přizpůsobení. Tak například boční panely můžete vyměnit podle toho, jestli preferujete prostornou opěrku pro palec nebo malíček. Tyto panely se přichytávají magneticky, takže výměna je otázkou vteřin a pevně drží bez viklání. Výrobce si magnety tak oblíbil, že je pomocí nich přichycena rovněž dvojice závaží, kterými si můžete upravit váhu myši a nastavit tak vše dle osobních preferencí.

Hlavní rozdíl obou kousků je kabel – jeden ho má, druhý ho kromě nabíjení nepotřebuje a nebudete tak omezeni. 

U bezdrátového modelu uRage Reaper 1000 je pomocí magnetu dokonce přichycen i USB vysílač – schovaný v těle myši pro snadné přenášení. 

Jak už jsme si řekli, zásadním rozdílem uRage Reaper 900 a Reaper 1000 je forma připojení. Reaper 1000 totiž zvládá fungovat bezdrátově a dá se dodávaným kabelem připojit pro nabití. Hama si určitě zaslouží pochvalu za využití USB-C konektoru, rázem totiž dodaný kabel můžete u počítače využít třeba k nabití sluchátek nebo mobilu, když ho zrovna nepotřebujete pro myš. 

Myš vám na jedno nabití vydrží zhruba 35 hodin aktivního používání – zde ovšem záleží, na jakém hrajete rozlišení a taky jaké zvolíte podsvícení. Velkou výhodou je pak funkce Play’n’Charge, která v případě vybití baterie umožní hraní a současně nabíjení přes kabel – německý výrobce herního příslušenství uRage nás tedy naštěstí ve štychu nenechal.

Pokud tedy preferujete svobodnější hraní, bez omezení kabelem, pak pro vás je poměrně jasnou volbou právě model Reaper 1000. Výrobce pro něj zvolil senzor Avago Pixart PMW 3325, který zvládne až 10 000 DPI. 

Pokud ale bezdrátovému přenosu stále nevěříte, tak můžete sáhnout po tradičním kabelovém Reaper 900, kde dostanete senzor Avago Pixart PMW 3389 schopný až 16 000 DPI.

Tím jsme si popsali největší rozdíly obou myší a řekli si, podle čeho vybírat. Mírně se liší ještě cenovkou, drátový model Reaper 900 přijde asi na 1200 Kč a bezdrátový Reaper 1000 zhruba na 1300 Kč. Vzhledem k výbavě se jedná o dost příznivé ceny a příplatek za bezdrátový provoz není takový, aby figuroval při rozhodování, jakou myš koupit.

Oba hlodavce spojuje ještě využití tradičních a prověřených Omron spínačů, možnost nastavitelného RGB podsvícení a celkové přizpůsobení pomocí software, který si můžete stáhnout ze stránek výrobce. Díky němu si nastavíte makra, připravíte přepínatelné profily a mnoho dalšího. 

Hraje se s nimi pohodlně, nepodařilo se mi je dostat do úzkých ani při hraní stříleček. 

Za mě dávám myším velký palec nahoru.

(Visited 264 times, 1 visits today)

You might be interested in