Zrychlete svůj počítač za pár korun

Význam digitálních dat stále roste. Dopřejte těm svým to nejlepší úložiště! Ať už vyžadujete maximální spolehlivost, bleskovou rychlost, výborný poměr ceny a výkonu nebo dostupnou podporu, perfektní volba se skrývá pod modrou vlajkou značky Crucial by Micron.

Spolehliví parťáci

Řadu MX500, kterou si dnes představíme, tvoří čtyři 2,5“ SSD modely s kapacitami 250 GB, 500 GB, 1 TB a 2 TB, kterým můžete svá data svěřit s naprostou důvěrou. SATA připojení znamená maximální univerzálnost při zachování skvělého rychlostního potenciálu.

V nabídce najdete i varianty osazované do slotu M.2. Tato kategorie však neobsahuje 2 TB variantu. Disky k uchování používají precizně vyrobené paměťové moduly s technologií 3D NAND společnosti Micron. Jde o TLC čipy, které se ale chlubí skvělou předpokládanou životností 1,8 milionů hodin provozu.

Nejmenší SATA varianta Crucial MX500 dle výrobce zvládne zapsat minimálně 100 TB. Disk s kapacitou 500 GB zapíše 180 TB dat, terabajtová verze vydrží 197 TB a dvouterabajtová dokonce 700 TB – to je přibližně 383 GB každý den po dobu pěti let! To už je hodnota, která uspokojí bez výhrad i ty nejzuřivější zapisovače dat.

Integrované chytré funkce

Díky použitým čipům jsou disky značky Crucial by Micron nejen spolehlivé, ale také spotřebují pouze minimum energie, k čemuž dopomáhá i integrovaná funkce chytrého uspání jednotky. Kromě toho se řada MX500 postará i o bezpečnost dat.

Dopřeje vám totiž sofistikované šifrování AES 256 na úrovni samotné hardwarové jednotky, integrovanou odolnost proti náhlému výpadku energie Power Lose Immunity, které je integrovaná přímo v NAND čipech a pokročilé funkce ochrany čtení dat, čímž bojuje proti výskytu chyb v paměťových vrstvách. V neposlední řadě pak zvládá samozřejmě i vlastní monitoring a reporting stavu jednotky.

Disky se budou perfektně hodit do nových sestav, ale především také dokážou strmě zrychlit váš léta zaběhnutý stolní počítač či notebook s plotnovým diskem. A věřte, že rozdíl bude opravdu znatelný. Instalace je samozřejmě velmi jednoduchá a zvládnete ji dokončit během několika minut. Pokud byste přece jen měli pochybnosti, výrobce vám zprostředkuje i intuitivní návod, s jehož pomocí si s instalací poradí i kdokoliv bez zkušeností s osazováním hardwarových součástek.

Rychlost v první řadě

SSD Crucial MX500 sviští ve všech kapacitních variantách stejnou rychlostí čtení až 560 MB/s a zápisu až 510 MB/s při sekvenčních operacích. Námi testovaný kus s kapacitou 500 GB naplnil tato očekávání s rezervou. V CrystalDiskMarku jsme naměřili následující hodnoty, které v sekvenčních rychlostech překonaly deklarovaný výkon v produktových specifikacích. V případě testu 4KiB Q8T8 výsledek znamená více než 98.000 IOPS při čtení a bezmála 90.000 při zápisu. Perfektní. O bleskové načítání operačního systému, her či aplikací nemusíte mít obavu.

Zvažujete-li nákup nového mainstreamového SSD, Crucial MX500 je zhmotněním univerzálnosti, vysokého výkonu a maximální spolehlivosti. Společně s doplňkovými funkcemi a skvělou cenou je sázkou na jistotu. K tomu všemu navíc Crucial by Micron nabízí i prodlouženou pětiletou záruku a migrační software Acronis True Image HD, ve kterém je zpřístupněna funkce klonování disku, pro snadný přenos dat z původního disku na nový SSD Crucial. Aktuální nabídku všech dostupných modelů včetně cen najdete na CZC.CZ.

(Visited 861 times, 1 visits today)

You might be interested in