Assassin’s Creed: Unity pomůže k obnově katedrály Notre-Dame!

Nikomu z vás asi neuniklo, že v pondělí zachvátil katedrálu Notre-Dame masivní požár. Ten je již zlikvidován a počítají se škody. Není pochyb o tom, že katedrála je památka s nedozírnou historickou hodnotou. Proto se ze všech koutů světa ozývají nejen obyčejní lidé, kterým osud katedrály není lhostejný, ale i velké společnosti.  François-Henri Pinault — CEO společnosti, která vlastní Gucci a Yves Saint Laurent — přihodil na obnovu 100 miliónů euro. Následovala rodina Bernarda Arnaulta  (Louis Vitton), s darem  200 milionů euro. Pozadu nezůstala ani společnost Total (alternative našeho ČEZu) s donatem 100 miliónů euro a majitelé společnosti L’Oreal, s darem 200 miliónů euro. Přidat se s finanční injekcí chystá i Apple a celý svět nabízí své nejlepší experty pro co nejvěrnější rekonstukci. I když obnova bude dozajisté finančně náročná, s nabídkou přišel někdo další.

W3Schools

Ubisoft. Ano, finanční příspěvek 500 tisíc euro a možnost si stáhnou Assassin’s Creed: Unity během tohoto týdne zdarma, vypadá proti ostatním tak trochu „chudě“, ale… Pánové z Ubisoftu mají totiž katedrálu naprosto perfektně zmapovanou do posledního detailu a její tvorba do samotné hry zabrala, právě díky jejímu téměř přesnému vzhledu, neskutečné množství času. Tudíž finanční příspěvek je jen symbolický. Největším darem bude kompletní a vysoce přesný obraz samotné katedrály Notre-Dame, včetně možnosti si jí projít místa, která jsou v nenávratnu a podle vysoce přesného herního modelu vše obnovit v reálném světě.

Assassin’s Creed: Unity se sice odehrává během francouzské revoluce a některé reálie, vybavení interiéru, blízké okolí ba i dokonce „stavební práce“ na samotné „Naší Dámě“ jsou ve hře přizpůsobeny oné době, tak pevně věříme, že se během obnovovacích prací zužitkují měsíce práce věnované mapování katedrály do hry.

Vytvořili jsme si ještě užší spojení s tímto neuvěřitelným městem a jeho památkami – jedním z nejpozoruhodnějších prvků hry byla tvorba samotné Notre-Dame!

– Ubisoft

W3Schools

Každý z vás si může následující týden stáhnout Assassin’s Creed: Unity a prohlédnout si Notre-Dame na vlastní oči tak, jak ho nikdo pravděpodobně po dalších deset let neuvidí – tak dlouho by totiž měla trvat rekonstrukce.

Videohry nám umožňují prozkoumávat místa způsobem, který není v reálném světě možný. Doufáme, že tímto malým gestem můžeme každému poskytnout příležitost ocenit naši virtuální poctu této monumentální stavbě.

– Ubisoft

W3Schools

Doporučujeme tedy spustit své Uplay launchery,začít stahovat a připomenout si krásu této stavby v dnes již tak trochu opomíjené hře.

(Visited 1649 times, 1 visits today)

You might be interested in

Comment (5)

  1. A kde to môžem nájsť alebo na aku platformu lebo na xboxe nie je zadarmo

  2. Prosím, může zde autor “novinky“ uvést zdroj, či se vůbec podepsat?
    Protože jinak je to zpráva na úrovni jedna bába povídala, někde v anonymní diskuzi na Facebooku.

  3. Cтpoитeльcтвo кoттeджeй нa тeppитopии Mocквы имeeт нeмaлoe кoличecтвo нюaнcoв, кoтopыe нужнo учитывaть, подробности смотрите на сайте http://mirsmi24.ru

Comments are closed.