Acer představil nové cenově dostupné herní notebooky Nitro 5 a Nitro 7

Tisková konference next@Acer přinesla odhalení řady novinek z herního portfolia výrobce Acer. Mezi nimi jsou dva přírůstky řady Nitro, která nabízí v první řadě dostupnější cenovky, než je tomu u Predator strojů.

Velké přestavby se dočkal stroj Nitro 7. Dostal totiž kovové tělo a tloušťku velmi příjemných 19,9 milimetrů. Displej s velikostí 15,6” nabídne obnovovací frekvenci 144 Hz a o výkon pro hry se postará aktuální Intel Core procesor v kombinaci s aktuální GeForce grafikou. Výrobce zatím konfigurace neupřesnil. Acer dále slibuje také až sedm hodin výdrže na baterii.

Zkrátka nepřišel ani model Nitro 5. Ten se bude prodávat v 15,6” i 17,3” variantě s Full HD IPS displejem. Opět je slíben aktuální procesor Intel Core a Nvidia grafika bez větších podrobností. Nejvyšší konfigurace má přinést 32 GB operační paměti a dva PCIe SSD v RAID režimu.

Oba Nitro modely opět dostaly chlazení Acer CoolBoost a software NitroSense pro rychlé přizpůsobení stroje či sledování teplot a tak podobně. Notebooků se dočkáme již brzy. Jako první dorazí na trh Acer Nitro 5 a to někdy v květnu s cenami od 999€, což je v přepočtu asi 26 000 Kč. Nitro 7 bude následovat v červnu s cenovkami od 1199€, zhruba 31 000 Kč.

(Visited 308 times, 1 visits today)

You might be interested in