Herní trůn, desktop se dvěma procesory, rozšíření řad Predator a Nitro: Acer na IFA

Acer opět na veletrh IFA přivezl hromadu novinek, včetně několika šíleností. No řekněte, nechtěli byste vlastní “herní trůn”? Desktop Predator X zase nabídne dva serverové procesory Intel Xeon a to zdaleka nejsou všechny novinky.

Jednou z novinek je herní monitor Predator XB273K, který dostal 4K IPS panel s obnovovací frekvencí 144 Hz a podporou technologie Nvidia G-Sync. Monitor se dále může pochlubit také certifikací VESA DisplayHDR 400, kterou zdaleka nenajdeme všude či stínícími kryty, díky kterým se podle výrobce více ponoříme do hry. Pro “maximální” přizpůsobení byl monitor vybaven stojánkem Acer ErgoStand.

Predator XB273K se má v obchodech objevit v posledním čtvrtletí tohoto roku. Evropská cena byla stanovena na 1500€, což je asi 39 000 Kč.

Další z IFA novinek od Aceru je jednoduše šílené herní křeslo Predator Thronos. Však se sami podívejte na obrázky. Zkrátka pokud plánujete u počítače trávit opravdu hodně času, je Thronos ideální volbou. Křeslo rovnou počítá s osazením trojicí 27” monitorů.

Zbrusu nová židle Predator Thronos pro novou úroveň hraní. Její kovová struktura je 1,5 m vysoká a přichází v hrozivé dvoutónové černé barvě s bílými nebo modrými akcenty. Umisťuje hráče do hry hlubokými nárazovými vibracemi, kdy židle při nárazu ve hrách vibruje. Židle je nastavitelná a vybavena sedadlem s ergonomickým tvarem, opěrkami pro nohy a kabinu, kterou lze naklonit až do úhlu 140°. Vzpěra nad hlavou podporuje osazení třemi 27″ herními monitory a má prostor pro herní počítač Predator. Židle Thronos vybavená počítačem Predator, trojicí monitorů Predator a dalšími herními zařízeními se stává více než herní židlí – je hráčovou jeskyní.

Acer zatím neprozradil, na kolik Predator Thronos přijde, ani kdy bude dostupné.

Čerstvě odhalený Predator Triton 900 přináší konstrukci, kterou známe z kompaktních 2v1 strojů, jež rozhodně necílí na hráče. Speciální konstrukce vám nabídne spoustu svobody při nastavování úhlu displeje.

Mezi další vychytávky patří digitální numerická část, můžete ji totiž snadno přepnout na touchpad. Nechybí ani nové AeroBlade 3D chlazení či tenká mechanická klávesnice. Z výbavy je ještě potvrzen 4K displej, což ukazuje na výkonné vnitřnosti. Acer ale zatím přesnější parametry neuvedl. Stejně tak nevíme, kdy se bude novinka prodávat a jaká bude cenovka. Notebook má vlastní trailer.

Výrobce dále v rámci své cenově dostupnější herní řady Nitro nabídne několik nových periferií, které doplňuje batoh. O novinkách zatím nemáme moc podrobností, Acer o každé řekl pouze stručné info.

Myš nabídne sedm tlačítek, maximálně 4000 DPI a šest připravených hodnot citlivosti. Klávesnice bude membránová s podsvícením a multimediálními klávesami. Headset výrobce vybavil 50mm měniči, nastavitelným páskem a všesměrovým mikrofonem. U podložky pouze víme, že nabídne gumovou spodní stranu proti klouzání. Všechny novinky se budou prodávat ve 4. čtvrtletí.

Acer v rámci IFA 2018 také začal lákat na opravdovou výkonnostní bestii pojmenovanou jednoduše Predator X. Tato mašina nabídne dvojici Intel Xeon procesorů, které jsou normálně určené pro servery. K tomu bude připraveno 12 slotů pro ECC DIMM operační paměť.

Ostatní parametry zatím zveřejněny nebyly, dá se ale čekat, že budou následovat laťku nastavenou procesorem a operačními pamětmi. Zkrátka tolik výkonu, že ho málokdo na 100 % využije.

Kromě nového Predator monitoru přivezl Acer na IFA 2018 také trojici Nitro monitorů. Všechny jsou velikostně 27”, nabízí AMD FreeSync a obnovovací frekvenci 144 Hz.

Model Nitro XV273K dostal jako jediný 4K displej (typu IPS) a také certifikaci VESA DisplayHDR 400. Další dva modely mají oba WQHD (2560×1440 pixelů), přičemž jeden nabízí IPS panel a druhý TN. Monitory nabízí také VESA uchycení a technologie Acer VisionCare s technologiemi Flickerless, BlueLightShield, ComfyView a low-dimming.

Všechny tři novinky se v obchodech objeví ve 4. čtvrtletí tohoto roku. Za model s 4K displejem zaplatíme zhruba 27 000 Kč. IPS WQHD přijde na asi 13 000 Kč (cena je ale přepočítaná z dolarové, stejně jako u posledního modelu) no a konečně TN WQHD vychází zhruba na 11 500 Kč.

(Visited 586 times, 1 visits today)

You might be interested in