Mercedes-Benz Virtual GP – 7. závod – Bahrain – C9

Letošní ročník šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP 2018 má za sebou svou letní přestávku. Pro jezdce to tak znamená opět vyměnit moře za kokpit, avšak písku si ještě užijí až až. Dvanáct nejlepších pilotů z Česka a Slovenska totiž čeká bahrajnský okruh Sakhir. A nepůjde jen tak o ledajaký závod, ale rovnou o noční podnik pod světly reflektorů! To vše v kombinaci s divokými prototypy Mercedes-Benz C9 1989 slibuje parádní podívanou.

Poslední štací před letní pauzou byl závod na německém Nürburgringu, který se opravdu vydařil a nabídl divákům úplně vše. Jen krom jiného vítěze. Šesté vítězství z šesti závodů si odnesl Michal Šmídl ze stáje Predator a těší se tak opravdu tučnéímu bodovému kontu o hodnotě 153 bodů. Na druhé místo se posunul Petr Doležal v barvách SECCO+, který má nyní 81 bodů. Jen o dva body za ním je pak zástupce Lenovo Legion, Michal Blažek. Otevřený je také souboj o celkové čtvrté místo mezi Vojtěchem Polesným (Predator) a loňským šampionem Martinem Štefankem (Republic of Gamers). Petr Zoubek ze stáje Avast si v Německu dojel pro první letošní pódium, díky kterému se posunul z poslední na devátou příčku.

Nürburgring

Jako vždy bude možné sledovat Mercedes-Benz Virtual GP 2018 živě prostřednictvím přímého přenosu v sobotu od 13 hodin. Závod samotný odstartuje ve 14 hodin a je vypsaný na 42 minut + 1 extra kolo, včetně zahřívacího kola a letmého startu. Jako vždy můžete hlasovat pro svého Jezdce dne či se zúčastnit naší tipovací soutěže o elegantní hodinky Mercedes-Benz.

Více informací o aktuálním ročníku je k dispozici zde. Na našem webu nalenzete také kompletní seznam jezdců a týmů nebo kompletní kalendář letošní sezóny 2018.

(Visited 121 times, 1 visits today)

You might be interested in