[CS:GO] Astralis vítězí na ELEAGUE Premier

Osm týmů, jeden milion dolarů, Atlanta, USA. Souboj o vrchol mezi Astralis a Natus Vincere vrcholí právě zde. Ovšem až na to, že jeden z těchto dvou týmů ani nedošel do finále. A někdejší nejlepší tým se pokusil o návrat ve velkém stylu. Nutno však dodat, že marně. Tak tedy podrobně.

Na tomto turnaji se utkalo osm týmů, přičemž sedm z nich je v top 10 (Cloud9 momentálně stojí na místě osmnáctém). Každý z nich do turnaje šel s nějakým cílem. Astralis se snažili udržet si svou pozici na vrcholu všech žebříčků a dokázat světu, že ESL One Cologne bylo jenom jejich menší škobrtnutí. Natus Vincere se zase snažili dokázat, že ESL One Cologne byl jenom start jejich hvězdného vzestupu. Mousesports měli za cíl dokázat, že v nové sestavě se dokáží postavit i nejlepším týmům světa, a že si své umístění v top 5 přinejmenším zaslouží. Liquid, jakožto taková šedá eminence, prokazují, že jsou v tuto chvíli nejlepším týmem Ameriky. Fnatic se pokoušeli dokázat světu, že zašlá sláva Švédska v e-sportu se jen tak v prach neobrátí, a že tyto legendy jenom tak nevymřou. MIBR a Cloud9 měli cíl prakticky totožný – se svou novou sestavou svrhnout nejsilnější americký tým, a to Liquid. A FaZe? Ti měli cíl svým způsobem opačný, než MIBR a Cloud9. Se starou sestavou se navrátit na vrchol, a tak ještě jednou dominovat celé Counter-Strike: Global Offensive světové scéně. Komu se to povedlo?

Jak už název napovídá, největší úspěch slaví Astralis. Ti jediní dosáhli svého cíle naplno a s přehledem. Za celý turnaj neprohráli jedinou mapu, avšak nedočkali jsme se nejočekávanějšího zápasu – Astralis vs. NaVi. Tedy vlastně opáčko toho, co jsme viděli na ESL One Cologne. Do toho turnaje Astralis přicházeli s vidinou jasného vítězství, avšak žalostně pohořeli. NaVi s touto vidinou přicházeli zase do ELEAGUE Premier. A pohořeli úplně stejně. Dánové si tedy z tohoto turnaje odnáší trofej, půl milionu dolarů a Nikolai „dev1ce“ Reedtz si ještě k tomu odnese i svou letošní druhou MVP cenu. Jak už tedy mnoho lidí podotklo, žijeme nyní v éře Astralis, a tu jen tak nic neukončí.

(Visited 195 times, 2 visits today)

You might be interested in